Оле Гуннар Солскјаер потврдио је планове за Јессеја Лингарда након пријатељског повратка Манцхестер Унитеда

Фудбал

Ваш Хороскоп За Сутра

Оле Гуннар Солскјаер каже да тренутно рачуна на Јессеја Лингарда у нападу из Енглеске његов повратак за клуб у Дербију .

Лингард је импресионирао у другој половини прошле сезоне када је био на позајмици у Вест Хему, постигавши девет голова у 16 ​​утакмица док је демонстрирао форму која га је вратила у тим Енглеске.

Продукт Јунајтед академије још се тражи за стални уговор у источном Лондону, али се вратио у свој матични клуб на предсезону и представљен је у пријатељској побједи Унитеда над Дербијем у Приде Парку у недјељу 2: 1.

Лингард је ушао на полувремену помажући гостима до победе, головима су били Тахитх Цхонг и Фацундо Пеллистри, а 28-годишњак је скоро додао трећину када је погодио столарију.

Солскјаер се вратио у поставу Унитеда у Дербију

Солскјаер се вратио у поставу Унитеда у Дербију (Слика: Ацтион Имагес преко Реутерса)

Извештаји сугеришу да Вест Хам нерадо задовољава Унитедову тражену цену од око 30 милиона фунти за Лингарда, али Солскјаер каже да је срећан што га има у свом тиму.

'Јессе се вратио, био је бистар, жели да се бори за своје место', рекао је Солскјаер за МУТВ.

„Понекада су нам [прошле сезоне] недостајале неке опције. Јессе је тренутно у плану. '

Један од разлога зашто би Солскјаер можда желео да задржи Лингарда је повреда рамена Марцуса Расхфорда.

Изгледа да ће нападач пропустити прва два месеца предстојеће кампање јер се подвргава операцији због проблема који га дуго мучи, а шеф Јунајтеда је доставио најновије податке о повређеном нападачу Енглеске.

'Гледамо најбоље опције', рекао је он.

„Отишао је да мало размисли о томе.

„Морамо да предузмемо најбоље кораке за њега и клуб. '

Солскјаер каже да рачуна на Лингарда

Солскјаер каже да рачуна на Лингарда (Слика: Ацтион Имагес преко Реутерса)

'То још увек решавамо са стручњацима.'

Говорећи о игри у целини, и наступу летњег потписивања Том Хеатона који се вратио у клуб, Солскјаер је додао: 'Прва утакмица је увек тешка, то је први тест од 45 минута, велики терен, који је трајао мало времена за почетак, хрпа младих играча добија прилику да игра са неким од оних из првог тима.

„[Хеатон] се током каријере тако добро понашао.

„Управо сам био на крају каријере кад се он појављивао, па сам тако срећан што га имам.

'И Том жели да игра, мислим да прошле сезоне није имао среће са повредом.