Јурген Клопп забранио је играчима Ливерпоола да додирују знак 'Ово је Енфиелд' у знак поштовања

Јирген Клопп рекао је својим играчима да не дирају знак 'Ово је Енфиелд'(Слика: Ливерпоол ФЦ/Гетти)

Јурген Клопп забранио је својим играчима Ливерпоола да додирују 'Ово је Анфиелд' знак у тунелу стадиона.

мала мешавина Леигх Анне

Немац је објаснио своју одлуку рекавши да ће његови садашњи играчи бити достојни да је додирну само када клубу испоруче сребрни прибор.

'Рекао сам својим играчима да не дирају' Ово је Анфиелд ' потписати док нешто не освоје ', рекао је. 'То је знак поштовања.'

Ливерпоол се приближио освајању трофеја ове сезоне пошто се у четвртак увече на драматичан начин пласирао у полуфинале Лиге Европе.

Црвени су ушли у изједначење на Енфиелду са поравнањем на једном нивоу, али изгледа да је Дортмунд рано спустио утакмицу када су постигли два брза згодна гола.

гледајте Оскаре 2014 уживо

Дивоцк Ориги је погодио нешто после полувремена дајући Ливерпоолу трачак наде, али Марцо Реус & апос; ударац 10 минута касније постигао је 3-1 за госте.

Пхилиппе Цоутинхо је потом ударио из даљине за домаћине, пре него што је Мамадоу Сакхо досао кући након зареза у казненом простору да би напустио Клоппову страну за постизање напретка потребан само један гол.

С одбијањем Анфиелда, Ливерпоол је отишао у другу фазу, а њихова интензивна игра била је награђена у првом минуту надокнаде, када је Дејан Ловрен кренуо кући како би уловио једну од најзначајнијих ноћи у редовима Редса & апос; историја.