Италија - Енглеска УЖИВО истакнути догађаји и реакција док се финале Евро 2020 завршава извођењем пенала

Фудбал

Ваш Хороскоп За Сутра

Гледајте уживо: Навијачи прелазе ка Вемблију за финале Евро 2020

Кључни догађаји

Енглеска је поражена од Италије у финалу Еура 2020. на пенале.

Три млада лава промашила су своје ударце након што су извели Аззурри на целој удаљености.

Луке Схав је довео гол Гаретха Соутхгатеа до савршеног почетка након два минута, али је изједначење Леонарда Бонуцција у другом полувремену изједначило утакмицу у којој су шансе биле велике.

Јордан Пицкфорд дао је све од себе у распуцавању са херојским голманима пре него што су Марцус Расхфорд и Јадон Санцхо промашили, пошто су обојица изведени да изведу пенал.

Букаио Сака је тада промашио одлучујући ударац и Италији дао трофеј.

Реакцију погледајте овде.

01: 55Маттхев Цоопер

Манцини: 'Важно је за све људе и све навијаче'

У разговору за РАИ Спорт, италијански менаџер Роберто Манцини рекао је: „Били смо добри. Одмах смо примили гол и борили се, али онда смо доминирали у игри.

„Момци су били дивни, не знам шта више да кажем. То је важно за све људе и све навијаче. Надам се да славе. '

01: 27Маттхев Цоопер

Бонуцци на 'невероватној' победи

Реагујући на тријумф Италије, Леонардо Бонуцци је рекао: „Невероватно је кад се сетим одакле смо почели.

„Кад сте на дну рупе, видите како велики људи враћају своју снагу.

„Желим да се захвалим нашем великом тренеру, нашем великом тиму, нашој великој земљи.

'Пуни смо радости и среће.'

00: 55Даррен Веллс

Ухапшено 45 Лондона

Метрополитенска полиција потврдила је да је ухапсила 45 људи у Лондону на дан финала Еуро 2020, док су сцене на стадиону Вемблеи и око њега падале у хаос.

Почетак у 20 сати увек је имао перспективу да се покаже проблематичним за спровођење закона главног града, а многи обожаваоци су пре поднева кренули у пивнице или улице наоружани пићем.

Леицестер Скуаре и Трафалгар Скуаре били су спаковани пре него што су остављени у мору смећа и разбијених боца. Слична слика могла се видети на Вемблијевом путу, пре него што су сцене ускоро постале ружне.

Велике групе навијача без карата пробили су се поред стјуарда на земљи, а многи су остали унутра док је утакмица трајала, узрокујући сметње у плаћању гледалаца.

Цела прича.

00: 51Натхан Ридлеи

Гледајте како Соутхгате признаје казну

Гледајте како Гаретх Соутхгате признаје да су извођачи пенала били његова одлука.

Марцус Расхфорд и Јадон Санцхо касно су доведени на ударце, али су промашили.

Брајан Меј и Анита Добсон

Букаио Сака је такође видео свој пети и одлучујући пенал који је одбранио играч турнира Гианлуиги Доннарумма.

00: 43Натхан Ридлеи

ФА 'згрожена' расизмом

Гласноговорник ФА -а рекао је ово као одговор на злоупотребу на мрежи која је вечерас упућена енглеским играчима: „ФА оштро осуђује све облике дискриминације и згрожен је интернетским расизмом који је био усмерен на неке од наших енглеских играча на друштвеним мрежама.

„Не можемо бити јаснији да нико иза оваквог одвратног понашања није добродошао у праћење тима. Учинићемо све што можемо да подржимо погођене играче, истовремено позивајући на најстроже могуће казне за свакога ко је одговоран.

„Наставит ћемо чинити све што можемо како бисмо избацили дискриминацију из игре, али молимо владу да брзо дјелује и донесе одговарајуће законе како би ова злоупотреба имала посљедице у стварном животу.

„Компаније друштвених медија морају појачати и предузети одговорност и предузети мере како би злостављачима забраниле приступ својим платформама, прикупиле доказе који могу довести до кривичног гоњења и подржале ослобађање њихових платформи од ове врсте ужасне злоупотребе.“

00: 40Натхан Ридлеи

Цхиеллини на „заслуженој“ победи

Дефанзивац Италије Георгио Цхиеллини каже да је његова нација заслужила побједу у финалу.

'Заслужили смо победу, осећали смо да постоји нешто посебно у ваздуху', рекао је капитен Аззурри.

'Заслужили смо то, цијела Италија то заслужује. Сада уживајмо! Заслужујемо ову побједу. '

00: 35Бен Муж

Схеарер залупи Канеов екран

Алан Схеарер је циљао на наступ Харрија Канеа, указујући на чињеницу да није имао ниједан додир у кутији за Италију током целог финала Евро 2020.

Прво велико финале енглеског турнира од 1966. године завршило је на познат начин пошто су Три лава претрпела бол у пеналу након ремија 1: 1 после продужетака.

Екипа Гаретха Соутхгатеа савршено је започела на Вемблеију, а Луке Схав је након мање од два минута погодио центаршут Киерана Триппиера.

Кане је имао много радости током тог првог полувремена, испуштајући дубоку и диктирајућу игру, редовно проналазећи једног од два напредна крилна бека Енглеске.

Више од Схеарера овде.

00: 32Том Цавилла

Фердинанд брани репрезентацију Енглеске

Рио Фердинанд је скочио у одбрану енглеског тима упркос окрутном финалном поразу на Еуру 2020.

Екипа Гаретх Соутхгате-а је након два минута игре почела савршен почетак меча, али је Италија изнудила продужетак након изједначења преко Леонарда Бонуцција у другом полувремену.

шта значи 96

Марцус Расхфорд, Јадон Санцхо и Букаио Сака су тада видели спасене ударце у насталој распуцавању пошто је екипа Роберта Манцинија победила 3: 2 на пенале.

Лоша срећа Енглеске на великим турнирима се наставља, али Фердинанд је био пун хвале за јединствено путовање на које су ову тренутну страну Три лава одвели земљу.

Наставите са читањем .

00: 29Маттхев Цоопер

Бонуцци шаље поруку са модрицама

Италијански дефанзивац Леонардо Бонуцци вриштао је 'долази у Рим' у једну од телевизијских камера одмах након што је екипа Роберта Манцинија изашла на прво мјесто у финалу Еура 2020.

Италија је победила Енглеску са 3-2 на пенале да би освојила турнир, а Бонуцци је постигао изједначење у регуларном времену, а такође је извео и свој ударац из тачке.

Три лава су започела из снова, а Луке Схав је постигао најбржи гол икада у финалу Европског првенства након само једног минута и 57 секунди.

Међутим, Италија се у другом полувремену вратила на равноправне услове, а Бонуцци је постигао погодак након препуцавања.

Прочитајте целу причу овде.

00: 20Натхан Ридлеи

Линекер чини Енглеску тражњом

23: 50Натан Ридли

Кане на срце

Капитен Енглеске Харри Кане рекао је да је његова екипа дала све од себе за ББЦ Спорт након утакмице.

ретке кованице од два пенија

„Дечаци нису могли да дају више. Очигледно је да су пенали најгори осећај на свету када изгубите - рекао је Кејн. „Био је то фантастичан турнир и требало би да подигнемо главу, али наравно да ће сада болети, болеће неко време. На добром смо путу и ​​градимо и надамо се да ћемо од ове године напредовати. '

'Играмо против веома добре екипе. Кренули смо савршено. Можда је пало мало предубоко. Понекад када постигнете гол тако рано, лако је покушати да умањите притисак и покушате да га задржите и то се вероватно догодило. Имали су много лопте, имали су много поседа, али да будемо поштени, изгледали смо прилично контролисано. Нисмо створили превише шанси, онда су очигледно они постигли напредак из сет-а, а онда је после тога вероватно било 50/50.

'У продужецима смо прерасли у игру, имали неколико полуприлика, а онда су очигледно пенали пенали. Прошли смо кроз наш процес. Дечаци су учинили све што су могли, само није била наша ноћ. '

23: 46Натан Ридли

Разочарање у читавој нацији

Навијачи Енглеске можда немају победу, али свакако имају тим на који могу бити поносни.

(Слика: ПА)

23: 43Натан Ридли

Соутхгате на пенале

Енглески менаџер Гаретх Соутхгате признао је да су сви који изводе једанаестерце припали њему.

У разговору за ББЦ Спорт, Соутхгате је открио: 'Припремали смо се најбоље што смо могли за [извођења пенала], то је моја одговорност, ја сам изабрао момке да изведу ударце. На крају, нисмо могли да одиграмо утакмицу у регуларном термину.

Предавши пету казну 19-годишњем Букаио Саки, рекао је: 'То је моја одлука да му казним, то је у потпуности моја одговорност. То није он или Марцус или Јадон, радимо заједно, радимо кроз њих на обуци, то је редослед до којег смо дошли. То је мој позив као тренера. '

О Марцусу Расхфорду и Јадону Санцхоу је жалио: „То је увек ризик да трчите, али они су били далеко најбољи и да бисте све те нападаче изашли на терен, морате то учинити касно. Било је то коцкање, али ако смо се коцкали рано, можда смо ионако изгубили утакмицу у уобичајено време. Почели смо добро, мислим да је наш систем добро функционисао против њиховог. '

23: 37Натхан Ридлеи

Кеане хвали Енглеску

Рои Кеане је признао да сматра да ниједан тим није заслужио да изгуби меч и похвалио је три лава који су се појачали.

'Ово је невероватна ноћ, сјајна фудбалска ноћ. Рекао сам Герију када се радило о пеналима да мислим да ниједан тим није заслужио да га изгуби ', рекао је Кеане за ИТВ.

„Неко мора да пропусти пенал, али није ноћ да будете критични према било ком од играча, Гарету и његовом особљу.

'Мислим да су били величанствени. Уместо да критикујем играче који промашују, дивим се играчима који напредују. '

23: 34Натан Ридли

7 тачака за разговор

• Промена Гарета Соутхгатеа одмах исплаћује дивиденде
  • Луке Схав заслужује боље него што константно спомиње Моуринхо
  • Енглеска и Децлан Рице, физички

Само неке од 7 ствари које је Марк Јонес одабрао у финалу.

Прочитајте их овде.

пикадо хода по девојкама

(Слика: Поол виа РЕУТЕРС)

23: 29Натхан Ридлеи

Фердинанд се не слаже са Схеарером

Рио Фердинанд је кренуо против Схеарера и рекао: 'То се дешавало годинама. Људи су поставили играче. Можда не тако касно, али пред крај; последњих пет, четири, три минута. Играчи долазе на овај терен и настављају као извођачи пенала јер су препознати.

'Расхфорд је признати извођач пенала за Ман Унитед. Ово деси.

'Гледамо низ година у турнирском фудбалу и највећи играчи, најбољи играчи на свету понекад промашују пенале. Ово су мала деца. Морају то да погледају. Велики играчи у прошлости, [Роберто] Баггио итд. Су промашили велике пенале. '

Схеарер је одговорио рекавши: 'Кад нисте играли велику улогу на турниру у Рију или утакмици, хајде да вас замолимо за минут. Ментално у тој ситуацији морате да се исправите. Нисте шутирали фудбалску лопту. Три сата сте седели на леђима. '

23: 26Натан Ридли

Ширер доводи у питање казнене претплате

Бивши енглески нападач Алан Схеарер довео је у питање одлуку Гарета Соутхгатеа да изведе Марцус Расхфорд и Јадон Санцхо на извођење пенала, при чему је тај пар недостајао у распуцавању.

'То је велико, велико питање', признао је Схеарер.

„Велики захтев да ставите два играча на минут да кажу да ћете извести пенал за нас.

„Ионако сте под довољним притиском као играч, али додатни притисак који сте извршили на те појединце када нисте имали осећај за фудбал, нисте уопште укључени у игру и онда сте доведени у такву ситуацију. То је велико, велико питање. '

23: 11Натан Ридли