Навијачко насиље избија да заустави Евертон против сплитског Хајдука док гостујуће присталице бацају столице и флаше и нападају домаћи крај

Фудбал

Ваш Хороскоп За Сутра

Навијачко насиље избило је вечерас на утакмици Евертонове Лиге Европе против сплитског Хајдука, због чега је утакмица прекинута.

Хрватски гости су покушали да изађу на терен и дођу у домаћи крај и бацали су боце и столице према противничким навијачима.

До тачке паљења дошло је у 33. минуту након што је Мицхаел Кеане довео Тоффеес у вођство.

Судија Иван Крузлиак био је приморан да прекине утакмицу док су се полиција и стјуарди борили да смире гостујуће навијаче.

Утакмица је настављена након три до четири минута, а хрватски навијачи били су ограђени зидом стјуарда.

Навијачи Хајдука јуре према стјуардима након што су на Гоодисону пали 1-0 (Слика: Твиттер/БЦАФЦБХ)

Сигурност и полиција затварају навијаче Хајдука из Сплита (Слика: ПА)

Виђен је стјуард који је извлачио дечака из Евертона на сигурно у тренуцима након избијања насиља.

Давид Андерсон из Миррора рекао је: 'Навијачи сплитског Хајдука унијели су боју у вечерашњи окршај с Евертоном на Гоодисон Парку и пјевали су од првог звиждука.

'Али све је постало ружно непосредно након што је Мицхаел Кеане довео Евертон у водство. Почели су да бацају предмете на љубитеље блуза у њиховој близини, укључујући и оно што је личило на седиште.

'Ово нису сцене које је неко желео да види унутар фудбалског терена.'

Присталице сплитског Хајдука задржавају полиција и стјуарди (Слика: АФП)

Давид Маддоцк из Миррора додао је: „У даљњем углу била је тачка паљења, бачене су ракете, па чак и ишчупано сједиште.

'Навијачи Сплита били су живахни цијелу ноћ, али био је то ружан инцидент који ће УЕФА сигурно истражити.'

Репортер Ливерпоол Ецха Давид Прентице рекао је: 'Група сплитских навијача покушала је утрчати у Парк Енд и зауставио их је вал управитеља.

„И полиција је брзо изашла на лице места, али судија се осећао примораним да прекине игру.

„Забрињавајуће сцене, али стјуарди их врло брзо и ефикасно решавају. Чини се да је полиција изнад свега, али господин Крузлиак не рискира. '

Присталице Хајдука из Сплита покушавају да се пробију кроз стјуарде (Слика: Давид Равцлиффе/Пропаганда)

Младог дечака са лоптом штити управитељ који прати насиље гомиле (Слика: Давид Клеин/Спортимаге)

Потом је жути зид управника опколио гостујуће навијаче како би спречио даље инциденте и игра је поново започела.

Евертон је убрзо скочио на 2: 0 пре полувремена у првој утакмици плеј-офа Лиге Европе.