Ваш Хороскоп За Сутра

ББЦ -јева спортска личност године један је од најочекиванијих догађаја у спортском календару.

Спортисти и жене из свих дисциплина окупљају се како би прославили сва достигнућа британског спорта током 2018.

Греи'с анатоми сезона 16 датум изласка

Мо Фарах је актуелни шампион, али ће ново име на трофеју бити објављено касније вечерас.

Ужи избор је управо откривен, а Харри Кане предњачи поред победника Тоур Де Францеа Гераинта Тхомаса и светског шампиона Формуле 1 Левиса Хамилтона.

Придружују им се спринтерка Дина Асхер -Смитх, тркачица костура Лиззи Иарнолд и крикет Јамес Андерсон - али за Тисона Фурија нема места.

Боксер је изненађујући пропуст који је подржан у 3/1, што га чини једним од фаворита кладионица да однесу награду кући.

Ево свих кандидата који трче да подигну трофеј.

Хари Кејн - 15/8

Кане је био истакнути играч Енглеске на летњем Светском првенству (Слика: Реутерс)

Доследан извор голова за клуб Тоттенхам Хотспур, нападач Харри Кане имао је незаборавну 2018. годину.

Кејн је завршио још једну звездану сезону у Премијер лиги, постигавши 30 голова, уз додатних 11 удараца у куп такмичењима.

Затим је дошло Светско првенство, највећа етапа у целом фудбалу, и Кејн није разочарао. Био је једна од водећих фигура у најбољем енглеском прекоморском турниру од Италије 90, пошто су Три лава стигла до полуфинала.

Турнир је такође био место за прву победу Енглеске у извођењу пенала у историји Светског првенства, али Кејн ће се највише сећати свог времена у Русији по томе што је био први енглески играч који је освојио Златну копачку од Герија Линекера у Мексику 86.

шта значи 43

Гераинт Тхомас - 9/4

Тхомас је постао тек трећи Британац који је освојио Тоур де Франце (Слика: АФП)

Велшки чаробњак Теам Ски -а Гераинт Тхомас имао је годину дана за памћење након победе на Тоур Де Франце током лета.

Постао је тек трећи Британац који је освојио Тоур, пратећи успехе Брадлеи Виггинс -а и Цхрис Фрооме -а последњих година.

Поврх Тоур -а, Тхомас је освојио прво место у хронометру на Националном друмском првенству раније ове године, освојивши најславнију годину у својој каријери.

Левис Хамилтон - 10/3

Хамилтон је ове године освојио своју пету титулу првака света (Слика: Јамес Мои Пхотограпхи/ПА Имагес)

Сматра се једним од најбољих возача Формуле 1 у историји, Левис Хамилтон је завршио још једну годину с петом светском титулом.

Хамилтон је однео изазов Себастиана Фетела на 11 великих награда на свом путу до титуле.

Овај 33-годишњак ће настојати да дода гонга Спортска личност године другим индивидуалним наградама које је освојио у протеклих 12 месеци: Меморијални трофеј глога, који је освојио рекордни осми пут, и ФИА Пирелли Награда за положај пола, коју је освојио по четврти пут.

Дина Асхер -Смитх - 12/1

Асхер-Смитх је највероватније жена која ће освојити награду (Слика: Гетти Имагес Еуропе)

Британска спринтерка Дина Асхер-Смитх муњевито је започела своју младу атлетску каријеру освојивши бројне медаље на националној и међународној сцени.

Асхер-Смитх освојила је златне медаље у штафети 4к100м на Играма Цоммонвеалтха и штафети 100м, 200м и 4к100м на Европском првенству у Берлину, а годину је завршила и као најбржа жена преко 100 метара и најбржа преко 200 метара

Недавно је освојила и гонг БТ Спорт Ацтион Воман године.

Лиззи Иарнолд - 33/1

Лиззи Иарнолд је аутсајдер за главну награду (Слика: Гетти Имагес АсиаПац)

Лиззи Иарнолд завршила је своју изузетну костурну каријеру на врху када је у фебруару у Пјонгчангу освојила зимско олимпијско злато.

Иарнолд је најстарија особа која је икада освојила злато костура, бранећи круну коју је освојила четири године раније у Сочију.

Тридесетогодишњакиња се борила са повредом и болешћу како би на драматичан начин освојила круну, чиме је постигла рекорд у последњој трци.

Неил Јонес стриктно долази на плес

Од тада је најавила повлачење из спорта, чиме је прекинула величанствену каријеру на леду.

Џејмс Андерсон - 80/1

Андерсон је изненађујуће место на најужем избору (Слика: РЕУТЕРС)

Енглеска звезда Јамес Андерсон постао је најуспешнији брзи куглаш у тест крикету раније ове године.

Поморник је надмашио Гленн МцГратх -а када је извео 564. тест пролаз против Индије на Овалу.

Тридесетшестогодишњак из Бурнлеиа био је ослонац на страни Енглеске више од једне деценије и не показује знаке успоравања.

Помогао им је да победе у Индији и Шри Ланки у серији тестова јер су се опоравили од разочаравајућег пораза Асхеса прошле зиме.

Опширније

ББЦ -јева спортска личност године 2018
Тхомас је проглашен СПОТИ победником Говор Монгер -а 'прекинут' би Балдинг Хамилтон је критикован због коментара 'сламова' Обожаваоци су испаштали док је Фури изоставио финалисте