Фудбал

Ваш Хороскоп За Сутра

У септембру је ФИФА уручила своје најбоље филмове награду за најбољег мушког фудбалера, додељујући је везисту Реал Мадрида и Хрватске Луки Модрићу.

Али од 1956. године највећа појединачна награда увијек је била Баллон д'Ар.

У последњој деценији којом доминирају Лионел Месси и Цристиано Роналдо - двојац који је освојио свих 10 последњих награда - Златна лопта се поново нуди у Паризу 3. децембра.

У ужи избор за награду од 30 људи објављује се током целог дана у понедељак.

Листу је први освојио Сир Станлеи Маттхевс, а листу саставља уредништво француског издања Франце Фоотбалл, а за победника су гласали новинари из целог света, са по једним представником по нацији.

Ону коју сви желе (Слика: Реутерс)

Играчи, менаџери и новинари који буду изабрани да гласају за награду додељују пет, три и један бод три номинована играча, а играч са највећим бројем бодова побеђује.

Ево потпуне листе номинованих ...

Потпуни ужи избор од 30 људи

ГАРЕТХ БАЛЕ (Реал Мадрид)

Репрезентативац Велса постигао је запањујући дубл у финалу Лиге шампиона, пошто је Реал Мадрид три пута узастопно победио у Купу Европе.

СЕРГИО АГУЕРО (Манцхестер Цити)

Аргентински нападач Агуеро постигао је најбољи гол за Пепа Гуардиолу пошто су у прошлом мандату освојили Премијер лигу и Лига куп, постигавши 30 голова у 39 утакмица. Ове сезоне је додао осам у 11.

Ас Манчестер Ситија Серхио Агуеро (Слика: ПА Вире)

АЛИССОН БЕЦКЕР (Ливерпоол)

Бразилац број 1 пласирао се у четвртфинале Светског првенства и полуфинале Лиге шампиона са Ромом, пре него што је на лето завршио трансфер од 67 милиона фунти у Ливерпул.

КАРИМ БЕНЗЕМА (Реал Мадрид)

Тридесетогодишњи нападач поново је био кључни човек у прошлом мандату Реал Мадрида, постигавши 12 и асистирајући 11 у 47 утакмица.

ЕДИНСОН ЦАВАНИ (Пари Сен Жермен)

Уругвајац је постигао 40 голова у 48 утакмица за првака Француске на путу до домаће доминације, док је такође импресионирао на Светском првенству пошто је Ла Целесте стигла до последњих осам. Још шест голова у осам утакмица за ПСГ до сада у овом термину.

Цавани има изузетно импресиван рекорд у Француској (Слика: Марк Робинсон)

Тхибаут Цоуртоис (Реал Мадрид),

15-годишњи дечак

Белгијски репрезентативац освојио је Златну рукавицу на Светском купу након што је наступио током трке Белгије до бронзане медаље.

КРИСТИАНО РОНАЛДО (Јувентус)

Рекордни стријелац Реал Мадрида свих времена и прошлогодишњи носилац Баллон д'Ор Ор, Роналдо је освојио пету круну Лиге шампиона 2018. године прије него што је напустио Лос Бланцос у 89 милиона фунти прелазећи у Јувентус.

Овај 33-годишњак је до сада постигао четири гола и уписао пет асистенција у девет утакмица за Бјанконере.

Актуелни носилац и петоструки победник напустио је Реал Мадрид у Јувентус прошлог лета (Слика: РЕУТЕРС)

КЕВИН ДЕ БРУИНЕ (Манцхестер Цити)

Белгијанац је заблистао током Светског првенства након изванредне сезоне за Манцхестер Цити, глумећи како су у Премиер лиги стигли до 100 бодова.

РОБЕРТО ФИРМИНО (Ливерпул)

Бразилски интернационални Фирмино био је у срцу одличног налета Ливерпоола на прошлосезонско финале Лиге шампиона.

У 2017-18 постигао је 27 голова и уписао 17 асистенција за Редсе на 54 меча - одличан повратак.

ДИЕГО ГОДИН (Атлетицо Мадрид)

Овај бесмислени дефанзивац наставља да представља репрезентацију Атлетицо Мадрида Диега Симеонеа и довео их до успеха у Лиги Европе.

Такође је водио Уругвај до четвртфинала Светског првенства, на крају изгубивши од победнице Француске.

Сјајни дефанзивац Атлетицо Мадрида Диего Годин (Слика: Мицхаел Стееле)

АНТОИНЕ ГРИЕЗМАНН (Атлетицо Мадрид)

Симеоне каже да је Француз био најбољи играч на свету у последњих 12 месеци и да Гриезманн може да укаже на своје медаље Лиге Европе и Светског купа.

Убачен 29 пута за Атлети прошле сезоне и регистрован четири током Светског првенства - укључујући казну за почетак у финалу.

ОПАСНОСТ ОД ЕДЕНА (Челси)

Освојио је Белгију до трећег места на Светском првенству и добио Сребрну лопту као други најбољи играч такмичења, који је све време био величанствен; његов четвртфинални наступ против Бразила био је вероватно најбољи појединачни наступ у Русији.

Прошле сезоне је постигао 17 голова за Челси и поново је почео овај мандат, са осам у 10.

Хазард је имао сјајну 2018 (Слика: РЕУТЕРС)

ИСЦО (Реал Мадрид)

Шпански плејмејкер играо је током последњег успеха Реал Мадрида у Лиги шампиона и постао је саставни део клуба и земље у последњих 12 месеци.

ХАРИ КАНЕ (Тоттенхам Хотспур)

Најбољи стрелац Светског првенства, Кејн је шест пута у финалу освојио златну копачку.

То је био резултат 41 гола у 48 утакмица за Спарсе прошле сезоне. Да ли је он најбољи светски бр. 9?

Н'ГОЛО КАНТЕ (Челси)

Једноставно, да Н 'Голо Канте није играо за Француску на финалу Свјетског првенства, тешко је замислити да они побјеђују у цијелој ствари.

Везњак Цхелсеаја је типично био ту, тамо и свуда током такмичења, и био је главни разлог њиховог успеха - упркос разочаравајућем финалу где је рано замењен.

Н 'Голо Канте позира са трофејем Светског првенства (Слика: Гетти Имагес)

ХУГО ЛЛОРИС (Тотенхем)

Голман је био капитен Француске на Светском првенству у лето. И даље је један од најбољих у Премијер лиги.

МАРИО МАНЏУКИЋ (Јувентус)

Хрватски нападач предводио је успјех Јувеа у титули прошле сезоне прије него што је своју земљу водио до финала Свјетског првенства.

САДИО МАНЕ (Ливерпул)

Мане је последњи пут уживао у још једној импресивној кампањи са Ливерпоолом, постигавши кључне голове у свом налету на финале Лиге шампиона.

Садио Мане на делу (Слика: Гетти Имагес)

МАРЦЕЛО (Реал Мадрид)

Бразилац је био кључна фигура у доминацији Реал Мадрида европским фудбалом и импресиониран је у финалу против Ливерпоола у Кијеву.

КИЛИЈСКА МБАППЕ (ПСГ)

Најбољи млади таленат на свету тренутно. Мбаппе је био одличан у Русији и освојио је награду за младог играча турнира након што је постигао гол у финалу.

Мбаппе слави (Слика: РЕУТЕРС)

ЛИОНЕЛ МЕССИ (Барселона)

Углавном се сматрало да је имао лошу годину, али Месси је био магија у односу на остале.

Невероватних 45 голова у свим такмичењима за свој клуб, Месси је безнадежну Аргентину извео у нокаут фазу Светског првенства, укључујући и култни гол против Нигерије.

Царлос Солер се бори против Лионела Мессија (Слика: Гетти Имагес)

ЛУКА МОДРИЋ (Реал Мадрид)

Мали маестро је већ освојио награду за најбољу мушку награду ФИФА -е, може ли сада освојити престижнију Баллон д'апос или?

Хрват је инспирисао Лос Бланцос до трећег узастопног тријумфа у Лиги шампиона, поред свог неуморног рада у Русији да Хрватску одвуче у финале.

НЕИМАР (Пари Сен Жермен)

Годину дана претрпљену повредом у смислу клупског успеха, а ништа мање од Лиге шампиона доживело је као разочарење.

Није успео да заживи на Светском првенству, придајући још већи значај овој сезони са ПСГ -ом - следећа би година могла бити његово време.

Неимар има ривала у свом клубу да буде најбољи (Слика: АФП)

ЈАН ОБЛАК (Атлетико де Мадрид)

Најбољи голман на свету? Сасвим могуће.

Чудовиште између штапова и прави вођа под Диегом Симеонеом са Атлетијем.

ПАУЛ ПОГБА (Манцхестер Унитед)

Са својом земљом је процветао на Светском првенству, помажући Француској да подигне другу титулу првака света.

Али клупска форма је била друга ствар, што значи да ће све док Погба не инспирише свој клуб у последњој фази Лиге шампиона, увек недостајати Златна лопта.

ИВАН РАКИТИЋ (Барселона)

Кључни комад за његов клуб упркос томе што се често занемарује у центру пажње.

Хрватска звијезда можда је био Модрић, али Ракитић им је дозволио и да се супротставе супериорном доминацијом у везном реду.

СЕРГИО РАМОС (Реал Мадрид)

Контроверзна личност, али лидер на терену и менталитет за којим би сваки велики играч жудео. Светско првенство је пропало, да би на крају његов саиграч Рапхаел Варане добио предност у погледу тога ко је имао бољу годину.

МОХАМЕД ВРОНГ (Ливерпоол)

Сјајна година са Ливерпоолом једноставно није могао да престане да постиже гол.

Повреда у финалу Лиге шампиона вероватно га спречава да зграби свој први Баллон д'Ар.

ЛУИС СУАРЕЗ (Барселона)

Његове моћи можда бледе, али он је и даље способан за брилијантност.

Са 31 голом у свим такмичењима, његова величина се понекад занемарује.

РАФАЕЛ ВАРАНЕ (Реал Мадрид)

Скоро савршена година за клуб и државу, придруживши се ексклузивном клубу играча за освајање Лиге шампиона и Светског купа у истој сезони.

Опширније

Миррор Фоотбалл'с Топ Сториес
Пријавите се на дневну е -пошту Миррор Фоотбалл Пренесите вести УЖИВО: Најновији трачеви Мурињо циља на „срећног“ Манчестер јунајтеда Месси коментарише одлазак из Барселоне